-15%

ABC 123 mängu- ja õppekaardid

10,95

Selles kaardipakis on nii-nii palju avastamis- ja õppimisrõõmu! Tähed, numbrid, tegevuspildid, kujundid, emotsioonid, võrdlused, meeled, joogapoosid. Kasuta oma loovust ja fantaasiat. Elu on ilus ja õppimine on lõbus!

Kirjeldus

TÄHESTIKUKAARDID toetavad tähtede ja tähestiku õppimist. Tähestik võõrtähtedega: täishäälikud on punased, suluta kaashäälikud on sinised ja sulghäälikud rohelised, võõrtähed mustad. Uurige lapsega koos tähti. Võtke üks tähekaart ja vaadeldes oma ümbrust, leidke antud tähega algavaid esemeid. Nimetage koos antud tähega algavaid tegevusi, nimesid, nimetusi.

Tagurpidi tähemäng: valige eelnevalt 3–5 tähekaarti ning asetage enda ette. Nimetage üks sõna, mis algab antud valikus oleva tähega. Paluge lapsel näidata kaarti, millega teie öeldud sõna algas. Juhendage last tähti, numbreid, kujundeid jäljendama, näiteks kirjutades pliiatsiga paberile, joonistades käega õhus, rannaliivale, lumme.

 

NUMBRIKAARDID 1–10 inspireerivad õppima ja ära tundma numbreid. Näidake numbreid sõrmedega, alustades nii paremast kui vasakust käest. Numbrikaarte saab reastada väiksemast suuremani ja vastupidi ning eraldada paaris ja paaritud numbrid. Mis on suurem, mis on väiksem? Kaartide pöördel on rõõmsad loomakesed ja putukad ning numbrid. Loendage: mitu olevust on ühel kaardil? Võrrelge kaarte: mis loomakesed on ühel või teisel kaardil? Juhendage last tooma/näitama samas hulgas esemeid, näiteks 8 loomakest = 8 pliiatsit.

 

JOOGAKAARTIDEL olev rõõmus kiisu kutsub meelt ja vaimu lõõgastama, keha sirutama ja painutama ning proovima erinevaid lõbusaid joogapoose. Tehke koos lapsega järele, nautige liikumist ja koosolemise aega.

 

TUNNETE KAARDID: EMOTSIOONID on mänguliselt armas vahend, õppimaks tunnete nimetamist ja märkamist. Emotsioonide teadvustamine aitab omakorda mõista ja eristada nii enda kui teiste tundeid ning toetab oma tunnete väljendamist lihtsamini. Komplektis on 13 kaarti erinevate emotsiooniga ning 3 kaarti täpsustavate kasulike küsimustega emotsioonide ja tunnete kirjeldamiseks.

 

TEGEVUSPILTIDEGA VESTLUSKAARDID erinevate igapäevatoimetustega. Arutamiseks, reastamiseks, sorteerimiseks. Mida pildil olev laps/lapsed teeb/teevad. Miks nad seda teevad? Kui tihti teeme meie antud tegevusi? Mis tegevusi tehakse hommikul, päeval, õhtul, öösel? Millised tegevused on kasulikud? Valige tegevused, mis tulevad hästi välja, mis meeldivad, mis ei meeldi, mis vajavad veel harjutamist. Mis tegevusi tehakse üksi ja mida koos teistega? Mis tegevused on kodus, reisil, lasteaias, külas olles? Mis on meie päevarutiini tegevused? Julgusta last jagama päevamuljeid pildikaartide abil. Kaartidel olevad pildid toetavad lapse eneseväljendusoskust ja analüüsivõimet. Kombineeri tegevuspilte kellaaja- ja tunnetekaartidega uute lugude loomiseks.

 

KELLAAJAKAARDID aitavad õppida tundma kellaaegasid. Pildil on analoogkell seieritega ja digitaalse kella numbrid. Arutamiseks: Mis kell on? Mis kellaajal milliseid tegevusi tehakse? Mis kell on meie ärkamis-, une-, söögi- ja mänguaeg? Mis kell läheme lasteaeda ja mis kell tuleme koju?

 

KUJUNDIKAARDID aitavad meelde jätta ja ära tunda kujundeid. Arutamiseks: mis asjad on veel antud kujuga ning mida nad meenutavad? Mis on kujundi värv? Mis kujundid meeldivad kõige rohkem? Võrrelge kujundeid igapäevaesemetega enda ümber.

 

VÕRDLUSKAARDID vahvate öökullidega. Arutamiseks: mida öökullid teevad? Mis on erinev, mis on samasuguste omadustega? Näiteks, mis on veel kõva, pehme, märg, soe? Milliseid vastandeid veel tead?

 

MEELTEKAARDID on abivahendiks meie erinevate meelte selgitamiseks. Arutamiseks: mida me saame puudutada, kuulata, vaadata, nuusutada, maitsta? Mis kehaosasid me selleks kasutame (näiteks: me vaatame silmadega, maitsmiseks suu ja keel)?

 

Kasulik 54321 KOHALOLEKU HARJUTUS aitab rahuneda, fookuse enda meeltele ja kehasse tuua ning olla hetkes, siin ja praegu. Soovitame seda nii suurtele kui väikestele.

 

Vahvad ja lõõgastavad HINGAMISHARJUTUSED kujunditega aitavad mõista sügava hingamise väärtust ning toetavad rahunemist, keskendumist ja keha hapnikuga varustatust. Kolmnurk: hinga sisse 3, hoia 3 ja hinga välja 3 sekundi jooksul. Nelinurk: 4 sekundit. Viisnurk/täht: 5 sekundit. Soovitame hingamisharjutust teha 3–5 korda.

 

KAARTIDE KASUTAMINE. Tähed, numbrid, tegevuspildid, kujundid, emotsioonid, võrdlused, meeled, joogapoosid: see on rikkalik ja mitmekülgne kaartide kogumik. Kaartide kasutamine ei ole kindlate reeglitega piiratud. Usalda ennast, usalda last. Kasuta oma loovust ja fantaasiat. Elu on ilus ja õppimine on lõbus!

 

 

Karbis on 82 kaarti:

*infokaardid

*tähestik 32 tähte, pöördel tegevuspiltidega vestluskaardid

*numbrid 1–10,

*16 kellaajakaarti, pöördel tunnete kaardid: 13 emotsiooni,

*10 kujundit, pöördel meeltekaardid, 1 kohaloleku- ja 3 hingamisharjutust,

*10 võrdluste kaarti, pöördel 10 joogapoosi.

 

Mugavad ja käepärased (92×64 mm) premium-kaardid on valmistatud kvaliteetsest materjalist.

 

Vanusele 3–7

Parim 2–6 mängijat

Mänguaeg 15–30 minutit

 

 

Autor Maia Tihvan, on neurolingvistilise programmeerimise meister-praktik ja mentor.

 

Hoiame omasid. ELUPLAAN kaardid on loodud ja valmistatud Eestis!

Hoolime keskkonnast. Kaartide valmistamisel kasutatud materjalid omavad ISO9001, ISO14001, EMAS, FCS sertifikaate.

Kaitstud kaubamärk: M201800030