MÜÜGITINGIMUSED FONTEREGO OÜ VEEBIPOES

1. Müügitingimuste kehtivus

 1. Käesolevad müügitingimused kehtivad kaupade ja teenuste ostmisel www.eluplaan.ee veebipoest Ostja ja ettevõtte Fonterego OÜ vahel.
 2. Lisaks käesolevatele müügitingimustele reguleerivad www.eluplaan.ee Veebipoest toodete ja teenuste ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad Võlaõigusseadus, Tarbijakaitseseadus ja teised õigusaktid.
 3. Fonterego OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatused kajastatakse www.eluplaan.ee veebilehel.
 4. Teave kauba kohta on esitatud www.eluplaan.ee Veebipoes vahetult kauba juures.
 5. Veebipoes olevate toodete pildid on illustreeriva tähendusega ja võivad tegelikest toodetest erineda.
 6. Fonterego OÜ`l on õigus Veebipoe vahendusel sõlmitud müügilepingust sanktsioonideta taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata alljärgnevatel juhtudel:
  1. kaup on laost otsa saanud;
  2. kauba hinda või omadusi on Veebipoes kuvatud valesti süsteemivea tõttu;
  3. kui Ostja ei vasta Fonterego OÜ poolt kehtestatud tingimustele.
  4. Kui Fonterego OÜ’l ei ole võimalik tellimust täita, võtab Fonterego OÜ Ostjaga ühendust ning tagastab tasutud summa, kui Ostja on jõudnud kauba eest ettemaksu teha.

2. Hinnainfo

 1. Kõik Fonterego OÜ www.eluplaan.ee Veebipoes toodud hinnad on eurodes ning sisaldavad käibemaksu 20%.
 2. Hinnale lisandub transpordi hind vastavalt Ostja valitud tarneviisile.
 3. Ostes ainult e-tooteid (e-raamatud), edastatakse ostud Ostjale e-posti teel ja transporditasu ei lisandu.
 4. Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (1 päev pärast tellimuse vormistamist).
 5. Kui tellimus on esitatud enne müügitingimuste või hindade muutmist, kohaldatakse Ostja ja Veebipoe vahel tekkinud õigussuhetele tellimuse vormistamise ajal kehtinud tingimusi.
 6. E-pood jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse www.eluplaan.ee veebilehel.

3. Tellimuse vormistamine

 1. Lisage soovitud kaup ostukorvi.
 2. Ostukorvi sisu nägemiseks valige veebilehe paremalt ülevalt nurgast „Ostukorv”.
 3. Tellimuse vormistamiseks vajutage kõigepealt ostukorvis lingile „Vormista tellimusˮ.
 4. Tellimuse vormistamiseks valige teile sobiv toodete kohale toimetamise viis.
 5. Pärast kohale toimetamise viisi valimist, täitke nõutud andmeväljad teie andmetega.
 6. Andmete sisestamise järel valige teile sobiv makseviis.
 7. Tellimuse kinnitamiseks tehke linnuke valiku „jah, olen nõus tingimustega” ette ja seejärel valige „Edasi”.
 8. Fonterego OÜ www.eluplaan.ee Veebipoes sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäevadel E-R 9.00-17.00. Kui tellimus esitatakse reedel pärast 14.00, siis vormistatakse tellimus järgneval esmaspäeval.
 9. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.
 10. Veebipoes kauba juures näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Veebipoe pangakontole.
 11. E-raamatute ostu puhul saadetakse tellitud e-raamat ja arve Ostja e-posti aadressile pärast müügilepingu jõustumist ühe tunni jooksul.

4. Müügilepingu jõustumine

 1. Kauba müügilepinguga kohustub Fonterego OÜ andma Ostjale üle olemasoleva, valmistatava või Fonterego OÜ poolt tulevikus omandatava kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Ostjale.
 2. Ostja kohustub Fonterego OÜ’le tasuma kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja võtma kauba vastu.
 3. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annulleeritakse 7 päeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
 4. Müügileping jõustub pärast Ostja tehtud makse laekumist Fonterego OÜ pangakontole.

5. Kohaletoimetamine

 1. Pärast müügilepingu jõustumist on kaupu võimalik kätte saada kolmel moel:
  1. Ostes ainult e-tooteid (e-raamatud), edastatakse ostud Ostjale e-posti teel ja transporditasu ei lisandu.
  2. Kaup saadetakse Ostjale tellimusel märgitud SmartPOSTi või Omniva pakiautomaati.
 2. Veebipoe veebilehel näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Veebipoe pangakontole.
 3. Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb olla hoolas ning tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmetele sisestamisel tõele vastavad ning kehtivad andmed.
 4. Fonterego OÜ ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Fonterego OÜ ei saanud mõjutada ega ette näha.

6. Taganemisõgus

 1. Pärast tellimuse kättesaamist on Ostjal õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Tagastamisele ei kuulu kulumaterjalid (printeritarvikud, cd/dvd toorikud jne), arvutimängud, tarkvara ning kehahooldus- ja hügieenitooted juhul kui Ostja on toote pakendi avanud.
 2. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik.
 3. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
 4. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
 5. Kauba tagastamiseks tuleb esitada vabas vormis kauba ostmisest taganemise avaldus, ning saata see e-posti aadressile info@eluplaan.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
 6. Kauba tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
 7. Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
 8. Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
 9. Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
 10. Kui Ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
 11. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

7. Vääramatu jõud

 1. Fonterego OÜ ei vastuta Ostjale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Fonterego OÜ ei saanud mõjutada või ette näha.

8. Isikuandmete töötlemine

 1. Ostja annab Veebipoes andmeid sisestades ning vastava kinnitusega Fonterego OÜ`le õiguse koguda ja töödelda Ostja isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-posti aadress) ning edastada logistikapartneritele isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
 2. Fonterego OÜ`l on õigus kasutada Ostja kontaktandmeid reklaami ja muu informatsiooni edastamiseks Ostjale.
 3. Ostjal on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
 4. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.
 5. Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab Ostja personaalselt pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka Veebipoel ligipääs.

9. Pretensioonide esitamise kord

 1. Fonterego OÜ vastutab Ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest.
 2. Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt (2) kahe kuu jooksul Fonterego OÜ poole, esitades arve, mille alusel kauba ostu eest tasuti. Teade kauba mittevastavusest tuleb saata Fonterego OÜ e-posti aadressil info@eluplaan.ee või helistada telefonil +372 503 6704. Juhul kui Ostja ei teavita kauba mittevastavusest käesolevas punktis sätestatud tähtaja jooksul, vabaneb Fonterego OÜ vastutusest kauba mittevastavuse eest.
 3. Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad Fonterego OÜ ja Ostja omavahel kokku.
 4. Fonterego OÜ ei vastuta Ostja süül kaubal tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase hoiustamise või kasutamise tulemusena.
 5. Kauba nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel palume edastada e-posti aadressile info@eluplaan.ee pretensioon, kus on märgitud tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja kauba tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.
 6. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Ostjaga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
 7. Ostjal on õigus nõuda Fonterego OÜ`lt ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ja kauba eest raha tagasi nõuda, kui Fonterego OÜ’l ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub.

10. Ostja õigus pöörduda tarbijakaebuste komisjoni poole

 1. Kui Fonterego OÜ on keeldunud Ostja kaebust lahendamast või Ostja ei ole nõus Fonterego OÜ pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib Ostja esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu. Ostja võib esitada kaebuse ise või esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate nõustamiskeskusesse.

© Fonterego OÜ